Aktualności

Niezależna organizacja badawcza Canalys, zajmująca się analizami dotyczącymi nowych technologii, sklasyfikowała ostatnio dostawców rozwiązań IT, oceniając i sprawdzając ich skuteczność działania w kanale resellerskim.

Wśród pięciu najlepszych producentów IT już drugi rok z rzędu pojawiła się firma ESET! (więcej…)

Uwaga na maile Urzędu Skarbowego

Dodane dnia: 12.06.2019

Otrzymałeś maila z Urzędu Skarbowego dotyczącego wszczęcia kontroli?

UWAGA! Możesz mieć kłopoty, ale nie koniecznie dotyczące kontroli

Uwaga! W skrzynkach pocztowych wielu Polaków pojawiła się kolejna fala wiadomości email zawierających załącznik z ukrytym w środku trojanem Danabot.

Wirus kradnie m.in. loginy i hasła dostępowe do polskich rachunków bankowych. Rzekomym nadawcą wiadomości jest Urząd Skarbowy, a sama wiadomość informuje odbiorcę maila o zamiarze wszczęcia wobec niego kontroli. (więcej…)

eset internet security najlepszyAV-Comparatives, niezależny, uznany ośrodek testujący programy antywirusowe, w kwietniu przeprowadził testy wpływu oprogramowania zabezpieczającego na wydajność pracy komputerów, bazujących na najpopularniejszym systemie operacyjny – Windows. AV-Comparatives sprawdziło jak praca antywirusa wpływa na na: rozpakowywanie archiwów, szybkość kopiowania plików, instalacje i uruchamianie aplikacji, pobieranie plików z sieci oraz przeglądanie stron internetowych. Kwietniowe badanie wyłoniło antywirusa, który w najmniejszym stopniu wpłynął na szybkość działania komputera podczas testów, utrzymując jego parametry pracy na prawie niezmienionym poziomie. (więcej…)

eset-pasword-managerESET Password Manager jest elementem pakietu ESET Smart Security Premium. Menedżer haseł ESET chroni i przechowuje dane osobowe użytkownika komputera oraz jego hasła. Zawiera, także funkcję wypełniania formularzy, która oszczędzają czas podczas codziennego użytkowania komputera, automatycznie i dokładnie wypełniając internetowe formularze.

(więcej…)

Dlaczego luka BlueKeep to wielka sprawa

Dodane dnia: 23.05.2019

Co musisz wiedzieć o krytycznej luce bezpieczeństwa, która może być kolejnym WannaCry

Pamiętasz panikę, która uderzyła w organizacje na całym świecie 12 maja 2017 r., Kiedy maszyna po maszynie wyświetliła ekran okupu WannaCryptor? Cóż, w najbliższych dniach, tygodniach lub miesiącach możemy mieć podobne zdarzenie, jeśli firmy nie będą od razu aktualizować lub w inny sposób chronić starszych systemów Windows.

 

(więcej…)

Niezależna organizacja testująca rozwiązania antywirusowe AV-Comparatives, kilka dni temu opublikowała raport dotyczący rozwiązań zabezpieczających urządzenia z Androidem. Podczas testów sprawdzono skuteczność aż 250 programów antywirusowych. Rozwiązanie ESET Mobile Security znalazło się w grupie produktów ze 100% skutecznością!

 

android test 2019

 

ESET Mobile Security należy do grona wyjątkowo popularnych w Polsce aplikacji antywirusowych. Według producenta z programów ESET korzysta obecnie ponad 4 mln Polaków.

 

ESET Endpoint Protection Advanced Cloud w teście IT Professional

W najnowszym wydaniu IT Professional ukazała się recenzja pakietu ESET Endpoint Protection Advanced Cloud. Autor publikacji objaśnia technologię ESET, pozycję producenta na rynku (zestawienia Gartnera – Magic Quadrant) oraz opisuje możliwe poziomy zabezpieczeń rozwiązań Enpoint (Antivirus, Security). Autor testuje konsolę ESET Cloud Administrator, podkreślając, że jest to produkt dla grupy klientów z sektora MŚP. (więcej…)

Nowa odsłona strony eset.pl

Dodane dnia: 14.02.2019

W ostatnich dniach główna strona producenta rozwiązań antywirusowych ESET została gruntownie zmieniona.

Nowa strona jest teraz w pełni dostosowana do urządzeń mobilnych, posiada intuicyjny i przejrzysty układ, dzięki temu każdy będzie mógł w łatwy sposób znaleźć interesujące go treści. (więcej…)

Ośrodek badawczy Radicati uznał firmę ESET, globalnego producenta oprogramowania zabezpieczającego jako jednego z najlepszych dostawców rozwiązań ochronnych typu Endpoint.

ESETa doceniono głównie za rozbudowaną funkcjonalność produktów oraz rzeczową wizję rozwoju.

 

radicati-quadrant-eset

radicati-quadrant-eset

(więcej…)

To już siódmy raz redaktorzy oraz czytelnicy miesięczników IT Professional oraz IT w Administracji podjęli decyzję, które z rozwiązań, urządzeń oraz usług wyróżniających się na rynku zasługują na miano Produktów Roku magazynów. (więcej…)


Zaufali nam