Aktualności

Nowe produkty ESET dla firm

Dodane dnia: 06.04.2022

Światowy lider w dziedzinie cyberbezpieczeństwa IT, firma ESET z siedzibą w Unii Europejskiej, wprowadziła ostatnio nowe wersje biznesowych produktów.

Rozwinięto dotychczasowe narzędzie EDR, dostępne teraz również w wersji chmurowej, ulepszono rozwiązania do ochrony stacji roboczych, jak również rozwinięto funkcjonalność sandboxingu w chmurze. Wszystko po to, aby w powszechenj już wszędzie pracy zdalnej, zapewnić firmom skuteczniejszą ochronę przed atakami z zewnątrz i cyberzagrożeniami zarówno dla małych, jak i dużych firm.

(więcej…)

ESET Threat Report T1 2021

Dodane dnia: 09.06.2021

W ciągu pierwszych czterech miesięcy tego roku pandemia COVID-19 nadal była głównym tematem wiadomości na całym świecie; jednak stał się znacznie mniej widoczny w krajobrazie zagrożeń. Można powiedzieć „na szczęście”, ale jak widać w naszym najnowszym raporcie, nadal widzimy niepokojące przykłady cyberprzestępców, którzy potrafią szybko nadużywać popularnych luk w zabezpieczeniach i błędów w konfiguracji, koncentrując się na najwyższym ROI. (więcej…)

Nagroda AV-TEST 2020 dla firmy ESET

Dodane dnia: 17.03.2021

Już po raz dziesiąty Instytut AV-TEST przyznaje uznaną na całym świecie nagrodę za najlepsze produkty z zakresu bezpieczeństwa IT. Nagroda 2020 w kategorii testowej bezpieczeństwa systemu Android trafia do produktu „Endpoint Security” od producenta ESET. Program bezpieczeństwa wyróżniał się ciągłymi wybitnymi osiągnięciami, wykazanymi w kompleksowych testach przez cały rok testowy. (więcej…)

Nowe case study od ESET

Dodane dnia: 09.03.2021

ESET Dynamic Threat Defense oraz ESET Enterprise Inspector

Poznaj historię producenta wysokiej jakości elementów tłoczonych dla branży AGD, automotive i budowlanej, korzystającej na co dzień z ok 200 urządzeń – firmę firmy Poland Tokai Okaya Manufacturing Sp. z o.o.

 

Firma zdecydowała się na wdrożenie dwóch rozwiązań ESET:

  • ESET Endpoint Security wraz z ESET Dynamic Threat Defense (EDTD), które już na początku działania powstrzymało próbę zainfekowania komputerów za pomocą złośliwego makra w otrzymanym pocztą formularzu,
  • oraz ESET Enterprise Inspector, a więc produkt klasy EDR dostarczającym szczegółowych informacji na temat aktywności wewnątrz sieci przedsiębiorstwa oraz na poszczególnych maszynach.

Więcej informacji o tym wdrożeniu znajdziesz w case study eset.

Aktualnie zagrożenia stały się bardziej dynamiczne. Mogą samodzielnie mutować. Atakujący coraz częściej polegają na nowych technikach ataków tworząc złośliwe oprogramowanie w celu uniknięcia detekcji. Coś co wystarczało kilka lat temu może nie wystarczać dzisiaj. Dlatego ESET jako producent oprogramowania bezpieczeństwa rozwija technologię mającą zabezpieczyć użytkowników.

 

Wystarczy kilka minut, by po zidentyfikowaniu nowego zagrożenia przez zaawansowaną technologię i doświadczony zespół laboratorium badawczego ESET, stosowna aktualizacja modułów bezpieczeństwa trafiła do wszystkich stacji roboczych podłączonych do sieci ESET LiveGrid. Żeby jednak tak się stało, potrzebny jest „pacjent zero”: komputer lub sieć, która jako pierwsza padła ofiarą nowego ataku. Żeby ocalić tę konkretną sieć lub system, potrzebujemy zupełnie nowego podejścia. (więcej…)

eset-av-comparatives

W teście rozwiązań biznesowych (sierpień-wrzesień), opublikowanym w październiku br., ESET wypadł doskonale. Test ten składał się z kilku mniejszych testów – testu ochrony w czasie rzeczywistym – ESET uzyskał 100% skuteczności, zabezpieczając przed złośliwą zawartością (w tym złośliwymi linkami), testu ochrony przed zagrożeniami, ESET uzyskał 99,9% skuteczności oraz testu dotyczącego liczby fałszywych alarmów, w którym ESET ponownie znalazł się w czołówce i nie oznaczył ani jednego bezpiecznego pliku jako zagrożenie. (więcej…)

Poznaj nowość w portfolio ESET: zaawansowana ochrona aplikacji Microsoft 365 – ESET Cloud Office Security

ESET Cloud Office Security łączy funkcje filtrowania spamu i skanowania pod kątem phishingu i szkodliwego oprogramowania, pomagając chronić pamięć masową w chmurze oraz komunikację Twojej firmy. Rozwiązanie ESET Cloud Office Security dostarczane jest w formie usługi z dedykowaną konsolą zarządzającą przez WWW, dostępną z dowolnego miejsca. (więcej…)

ESET – edycja na 2021 rok

22 października bieżącego roku odbyła się premiera nowych wersji, przygotowanych na 2021 rok, rozwiązań ESET przeznaczonych dla użytkowników domowych i mikro-firm.

 

poznaj-nowy-eset

Programy ESET udostępnione od 22 października w najnowszej wersji to:

  • ESET Internet Security – pakiet bezpieczeństwa idealny dla komputera podłączonego do Internetu,
  • ESET NOD32 Antivirus – program antywirusowy i antyspyware,
  • ESET Smart Security Premium – pakiet bezpieczeństwa klasy premium,
  • ESET Security Pack 3+3 – specjalny pakiet programów ESET do zabezpieczenia 3 komputerów (PC, Mac) oraz 3 smartfonów/tabletów/smart TV (z systemem Android),
  • ESET Security Pack 1+1 – specjalny pakiet programów ESET do ochrony 1 komputera (PC lub Mac) oraz 1 smartfona/tabletu/smart TV (z Androidem).

(więcej…)

SERVCOMP Tytanem Sprzedaży ESET 2020

Dodane dnia: 30.09.2020

W minioną środę firma Dagma – dystrybutor rozwiązań ESET w Polsce wręczył statuetki Tytan Sprzedaży ESET dziesięciu największym sprzedawcom rozwiązań marki ESET.

 

Jest nam niezmiernie miło, że już po raz drugi firma SERVCOMP została Tytanem Sprzedaży ESET

 

Dowiedz się w jaki sposób chronić firmę przed atakami na RDP – Remote Desktop Protocol

Jednymi z najpoważniejszych zagrożeń czyhających na firmę, która przełączyła się na pracę zdalną zdalnie to ataki wykorzystujące podatności w RDP – Remote Desktop Protocol. (więcej…)


Zaufali nam