Najlepsze antywirusy na Mac

Niezależna organizacja badawcza AV-Comparatives sprawdzająca skuteczność oprogramowania antywirusowego tym razem swoją uwagę skupiła na przetestowaniu pakietów bezpieczeństwa dedykowanych dla urządzeń typu Mac. Łącznie przetestowane 8 antywirusów, ale tylko trzem z nich udało się wykryć wszystkie próbki zagrożeń. Jednym z tych rozwiązań jest ESET Cyber Security Pro. Na osiem przetestowanych przez AV-Comparatives rozwiązań tylko trzy wykryły wszystkie próbki zagrożeń. Jednym z najlepszych okazał się pakiet ESET Cyber Security Pro.

 

W czasie testów oprogramowania  AV-Comparatives sprawdzała jak poszczególne antywirusy radzą sobie z wykrywaniem zagrożeń dla systemu OS X oraz dla systemu Windows, ponieważ bardzo często zdarza się, że na komputer z systemem OS X przenikają zagrożenia, które infekują komputery z bardziej popularnym Windowsem. Wtedy jeśli komputer Mac nie posiada żadnego dobrego programu antywirusowego, a użytkownik Maca prześle zainfekowany plik na komputer z Windowsem, wówczas infekcja rozwinie się na komputerze z systemem Windows. Jeśli Mac będzie chroniony pakietem bezpieczeństwa ESET Cyber Secyrity Pro do takiej sytuacji nie dojdzie. Podczas testu AV-Comparatives sprawdziła także jak programy zabezpieczające radzą sobie z pułapkami phishingowymi oraz czy nie generują one fałszywych alarmów.

 

W ocenie AV-Comparatives rozwiązanie ESET Cyber Secyrity Pro zapewnia wyjątkowo skuteczną ochronę, posiada rozbudowaną pomocą techniczną i bardzo dobrze zaprojektowany interfejs. W czasie testu antywirus firmy ESET uzyskał 100% skuteczność – zarówno dla ochrony przed zagrożeniami na Mac oraz na Windows. Co ważne antywirus ESETa nie zgłosił podczas testu żadnego fałszywego alarmu.


Zaufali nam