Mobilne antywirusy – warto z nich korzystać?

Ciągle rosnąca liczba złośliwego oprogramowania atakującego urządzenia mobilne coraz częściej oznacza konieczność zaopatrzenia się w aplikację, która uchroni przez tego typu programami i dodatkowo umożliwi odzyskanie urządzenia w razie zgubienia lub kradzieży.
ESET antyzłodziej
 

Organizacja badawcza AV-TEST, specjalizująca się w sprawdzaniu rozwiązań antywirusowych, przeprowadziła test aplikacji zabezpieczających smartfony z systemem Android. Eksperci z AV-TEST wzięli na warsztat programy 32 firm, w tym m.in. Avast, ESET, Kaspersky czy Symantec, zwracając uwagę między innymi na użyteczność i skuteczność ochrony.

 

Wybierając antywirusa na urządzenie mobilne warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcjonalności, które mogą okazać się niezastąpione np. w przypadku kradzieży lub utraty urządzenia. Taką funkcją jest Anti-Theft dostępna w programie ESET Mobile Security, pozwala ona na zdalne zablokowanie urządzenia, wykasowanie zapisanych w nim danych, a także na identyfikację nowego właściciela oraz lokalizację utraconego telefonu.

 


Zaufali nam