Globalne trendy w rozwoju zagrożeń – lipiec 2014

eset-lista-najpopularniejszych-zagrozen-lipca2014Producent oprogramowania antywirusowego ESET opublikować kolejny raport zagrożeń najczęściej atakujących nasze komputery. Z lipcowego raportu wynika, że przyczyną największej liczby infekcji komputerów na świecie po raz wtóry jest zagrożenie infekujący komputery poprzez zarażone nośniki USB – Win32/Bundpil. Robak internetowy Win32/Bundpil po zainfekowaniu maszyny łączy się z konkretnym adresem strony WWW i pobiera z niej złośliwe/niechciane aplikacje.

 

Zupełnie nowym zagrożeniem w TOP 10 jest  Win32/RiskWare.NetFilter – aplikacja zawierająca złośliwy kod, który ma na celu zmusić zainfekowaną maszynę do zaangażowania się w niechciane działania. Aplikacja pozwala atakującemu cyberprzestępcy na zdalne połączenie się z zainfekowanym komputerem i kontrolowanie go np. w celu kradzieży poufnych danych lub instalacji kolejnego złośliwego oprogramowania.

 

Zobacz pełny raport najczęściej występujących zagrożeń w lipcu 2014r.

 

Raport powstaje dzięki ThreatSense.Net, innowacyjnym systemie zbierania próbek wirusów z ponad 140 milionów użytkowników oprogramowania ESET na całym świecie. Zgromadzone w taki sposób informacje są dogłębnie analizowane w laboratoriach ESET tworząc jeden z najbardziej kompleksowych wśród wszystkich istniejących raportów o zagrożeniach komputerowych.


Zaufali nam