ESET Smart Security 8 oraz ESET NOD32 Antivirus 8

Nowe wersje znanych antywirusów ESET dostępne w wersji beta

Antywirusy ESET Smart Security i ESET NOD32 Antivirus to oprogramowanie antywirusowe, przeznaczone dla małych firm (do 4 stanowisk komputerowych) oraz użytkowników domowych. Antywirusy ESET znane są głównie za sprawą prawie niezauważalnego działania i jednocześnie niezwykle skutecznej ochrony przed zagrożeniami, również takimi, na które nie stworzono jeszcze odpowiednich szczepionek. Oba rozwiązania ESET NOD32 oraz ESET Smart Security stanowią wyjątkowo pewną ochronę przed phishingiem (próbami podszywania się pod różne serwisy WWW np. banki w celu wyłudzenia danych). Skuteczność i niezawodność tego typu ochrony w antywirusach ESET potwierdził test niezależnej organizacji badawczej AV-Comparatives, w którym antywirus firmy ESET uplasował się na pierwszym miejscu.

 

ESET-Smart-Security-8-ESET-NOD32-Antivirus-8-nowa-generacja-antywirusów-ESET

Jak działa nowy antywirus w wersji 8?

Wersje testowe (beta) najnowszych antywirusów firmy ESET pracują w oparciu o ESET Live Grid – system oceny reputacji i bezpieczeństwa plików oraz w oparciu o system HIPS, który zapobiega włamaniom i niepożądanej aktywności na chronionym komputerze. Antywirusy ESET Smart Security 8 oraz ESET NOD32 Antivirus 8 korzystają również z zaawansowanego skanera pamięci, który blokuje nawet bardzo skomplikowane zagrożenia, w szczególności te, które próbują maskować swoją obecność przed programem antywirusowym.

Nową 8 generację programów antywirusowych firmy ESET wyposażono także w ulepszoną funkcję ochrony przed programami typu exploit, dzięki której zagrożenia, próbujące wykorzystać luki w różnego rodzaju programach np. w czytnikach plików PDF – są blokowane, także luki w aplikacjach pisanych w języku Java.

Nowością dostępną w pakiecie ESET Smart Security 8 jest funkcja ochrony przed botnetami. Ochrona tego typu bazuje na analizie protokołów sieciowych, dzięki której antywirus potrafi zidentyfikować i zablokować te wirusy i zagrożenia, które próbują uzyskać niechciany dostęp do chronionego komputera. W ten sposób eliminowane są także konie trojańskie, przy pomocy których cyberprzestępcy próbują sterować komputerem użytkownika.

 

Warto w tym miejscu przypomnieć, że program antywirusowy ESET Smart Security, poza ochroną antywirusową i zabezpieczeniem w postaci firewalla, jest wyposażony w kontrolę rodzicielską stron www oraz narzędzie Anti-Theft, które pozwala w razie zgubienia lub kradzieży chronionego urządzenia na jego zlokalizowanie wyświetlając pozycję na mapach Google oraz pozwala na automatyczne zarejestrowanie wizerunku osoby korzystającej z urządzenia.

Pobierz wersję beta nowej 8 edycji antywirusa ESET

Testowe wersje ESET Smart Security 8 oraz ESET NOD32 Antivirus 8 aktualnie dostępne są wyłącznie w języku angielskim

 

Przypominamy, że wersje beta nie posiadają aktualnie pełnej funkcjonalności, które przewidziane zostały dla wersji finalnych. Zalecamy instalację i testy antywirusów ESET NOD32 Antivirus 8 oraz ESET Smart Security 8 wyłącznie przez użytkowników zaawansowanych, w środowisku testowym nie zawierającym cennych danych.


Zaufali nam