ESET będzie pomagał organom ścigania

Światowy producent programów zabezpieczających – firma ESET, współpracuje z Europejskim Centrum ds. Walki z Cyberprzestępczością Europolu. Powodem rozpoczęcia współpracy z organami ścigania jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa przedsiębiorstw, obywateli i rządów wszystkich krajów Unii Europejskiej w Internecie oraz wsparcie w walce z cyberprzestępczością.

 

Europejskie Centrum ds. Walki z Cyberprzestępczością powstało w ramach struktur Europolu w 2013 roku. Jego członkowie od tego czasu aktywnie działają, by zwiększyć skuteczność europejskich organów ścigani. Niedawno do grona doradców grupy dołączył weteran branży bezpieczeństwa IT, starszy pracownik naukowy ESET – Righard Zwienenberg.

 

Jak wskazuje Righard Zwienenberg, firma ESET bardzo często współpracuje z organami ścigania, niezależnie od tego, gdzie się znajdują – w Europie, czy poza nią, pomagając w doprowadzaniu cyberprzestępców przed wymiar sprawiedliwości. W grudniu 2017 roku analitycy z ESET razem z Microsoft oraz m.in. z Interpolem, FBI oraz Europolem – zlikwidowali bardzo groźny botnet – Wauchos, opisywany również jako Gamarue/Andromeda, który działał od 2011 i miesięcznie infekował ponad milion komputerów na całym świecie.


Zaufali nam